Tsipras: Nuk marrim pjesë në operacion ushtarak kundër Sirisë

Tribuna

Forcat e armatosura geke nuk do të marrin pjesë një operacion ushtarak kundër Sirisë, ka theksuar kryeministri grek, Aleksis Tsipras, në një bisedë telefonike me presidentin francez, Emmanuel Macron.

Sipas brueimeve qeveritare greke, Tsipras ka dënuar përdorimin e armëve kimike në Siri, duke vënë në dukje se lipsen iniciativa me vendosmëri nga ana e Bashkimit Europian.

Gjithashtu ka theksuar nevojën e përpjekjeve për zgjidhje paqësore, mbi bazën e propozimit të Suedisë.

14 Prill 2018

Macron kërkon reforma kushtetuese

PARIS, /ATSH-ANSA/ – Reforma kushtetuese në Francë, e kërkuar nga presidenti i vendit, Emmanuel Macron, ka filluar të marrë formë.

FOTO GALERI


  • Organizata e emigrantëve “Arogji-Përkrahja”në 3 vjetorin e krijimit

  • SHQIPËRI-FRANCË: 1-0

  • “Vatra Labe” nderon mikun e shqiptarëve, shkrimtarin Dinos Kubatis

  • Qarkorja e re: Siguracioni dhe të ardhurat, pikat kyçe për lejet e qëndrimit

  • Shqipëri-Kosovë, mbledhja e përbashkët në Tiranë

  • Koferenca e Federatës së Shoqatave Shqiptare në Greqi

  • PREZANTIM LIBRI NE DETROIT

  • album2