10 të vdekur pas një aksidenti të rëndë rrugor

SOFJE, 13 prill /ATSH-BTA/ – Dhjetë persona humbën jetën dhe të paktën 20 të tjerë u plagosën në një aksident rrugor në autostradën pranë Vakarelit, njoftoi sot Ministria bullgare e Shëndetësisë.

Aksidenti ndodhi pak pas mesdite, kur një autobus u përmbys duke shkatërruar edhe një makinë.

Sipas medias, në autobus ndodhen ende disa pasagjerë.

Të paktën 14 autoambulanca gjenden në vendin e aksidentit.

13 Prill 2018

Macron kërkon reforma kushtetuese

PARIS, /ATSH-ANSA/ – Reforma kushtetuese në Francë, e kërkuar nga presidenti i vendit, Emmanuel Macron, ka filluar të marrë formë.

FOTO GALERI


  • Organizata e emigrantëve “Arogji-Përkrahja”në 3 vjetorin e krijimit

  • SHQIPËRI-FRANCË: 1-0

  • “Vatra Labe” nderon mikun e shqiptarëve, shkrimtarin Dinos Kubatis

  • Qarkorja e re: Siguracioni dhe të ardhurat, pikat kyçe për lejet e qëndrimit

  • Shqipëri-Kosovë, mbledhja e përbashkët në Tiranë

  • Koferenca e Federatës së Shoqatave Shqiptare në Greqi

  • PREZANTIM LIBRI NE DETROIT

  • album2