Dy vëllezër binjakë, një i zi e një I bardhë

TIRANË, /ATSH/- Nuk është shumë e këndshme të pyesësh një mama, a je e sigurt që fëmijët janë binjakë?, tregon 30 vjeçarja Teegan Wardill nga Townsville, në Australi.Për të ngjallur dyshime tek njerëzit është ngjyra e lëkurës së fëmijëve të saj: Lukas, biond me sy blu e të shkruar dhe Levi me flokë dhe sy të zinj. “Unë dhe Justin, bashkëshorti im zbuluam ndryshimet tek fëmijët kur ata ishin 19 javësh, gjatë ekografisë 3D (tre dimensionale).Pas lindjes, tek dy vëllezërit binjakë u bënë më të dukshme dallimet e tyre: Lukas po ngjante më shumë nga e ëma, ndërsa Levi po trashëgonte gjenet nga i ati i tij, me origjinë indiane.“Janë unikë, nuk janë të ndryshëm”, ka thënë mamaja e binjakëve.Burimi: Tgcom, /z.t//e.caushi/

11 Mars 2018

Macron kërkon reforma kushtetuese

PARIS, /ATSH-ANSA/ – Reforma kushtetuese në Francë, e kërkuar nga presidenti i vendit, Emmanuel Macron, ka filluar të marrë formë.

FOTO GALERI


  • Organizata e emigrantëve “Arogji-Përkrahja”në 3 vjetorin e krijimit

  • SHQIPËRI-FRANCË: 1-0

  • “Vatra Labe” nderon mikun e shqiptarëve, shkrimtarin Dinos Kubatis

  • Qarkorja e re: Siguracioni dhe të ardhurat, pikat kyçe për lejet e qëndrimit

  • Shqipëri-Kosovë, mbledhja e përbashkët në Tiranë

  • Koferenca e Federatës së Shoqatave Shqiptare në Greqi

  • PREZANTIM LIBRI NE DETROIT

  • album2