Greqi, arrestohen tre shqiptarë për futjen e 156 kg kanabis

Tribuna

Policia greke ka arrestuar të dielën tre shtetas shqiptarë, të moshës 34, 30 dhe 25 vjeç, me akuzën e futjes në Greqi të një sasie të madhe droge.

Ata u arrestuan në vendin e quajtur Mesopotami, në rrethin e Kosturit.

Sipas komunikatës zyrtare, pas një sinjalizimi, patrulla e policisë ndaloi për kontroll dy mjete që po vinin nga ana e kufirit me Shqipërinë.

Në mjetin e dytë, që kishte për drejtues 25 vjeçarin, u gjetën 155,9 kg kanabis, të paketuara në 149 ambalazhe plastmasi.

Sipas policisë, ky ishte mjeti i dytë, ndërsa mjeti i parë, ishte si pararojë dhe kishte për detyrë të njoftonte për postblloqet e mundshme të uniformave blu.

Përveç sasisë së drogës dhe dy automjeteve, policia sekuestroi në cilësinë e provës edhe 2.000 euro, 4 telefona celularë dhe 7 karta sim.

Më herët, po në zonën e Kosturit, ishte arrestuar një tjetër shtetas shqiptar, me 54,4 kg kanabis.

Departamenti i anti drogës i policisë së Kosturit po heton për lidhje të mundshme ndërmjet dy ngjarjeve, ndërsa tre të arrestuarit do të dërgohen në prokurori.

11 Mars 2018

Macron kërkon reforma kushtetuese

PARIS, /ATSH-ANSA/ – Reforma kushtetuese në Francë, e kërkuar nga presidenti i vendit, Emmanuel Macron, ka filluar të marrë formë.

FOTO GALERI


  • Organizata e emigrantëve “Arogji-Përkrahja”në 3 vjetorin e krijimit

  • SHQIPËRI-FRANCË: 1-0

  • “Vatra Labe” nderon mikun e shqiptarëve, shkrimtarin Dinos Kubatis

  • Qarkorja e re: Siguracioni dhe të ardhurat, pikat kyçe për lejet e qëndrimit

  • Shqipëri-Kosovë, mbledhja e përbashkët në Tiranë

  • Koferenca e Federatës së Shoqatave Shqiptare në Greqi

  • PREZANTIM LIBRI NE DETROIT

  • album2