Asgjesohet grupi “shumëkombësh” i trafikut të drogës me “kapo” shqiptar

Tribuna

Policia greke ka asgjesuar një grup kriminal që trafikonte drogë në shumë zona të Athinës. Në pranga kanë rënë 11 pjesëtarët e grupit, mes të cilëve edhe kreu i tij, një shtetas shqiptar me moshë 40 vjeç. 5 prej të arrestuarve janë grek, pesë shqiptarë si dhe një femër, shtetase rumune.

Agjentë të anti drogës i mban prej disa kohësh në suervijim pjesëtarët e grupit dhe u arrit të verifikohej aktiviteti kriminal i tyre.

Gjatë operacioneve të arrestimit në disa zone të kryeqytetit, policia sekuestroi 1,5 kg kokainë, 5,7 kg kanabis, 350 të një lënde që përdoret në përpunimin e drogës, si dhe një shumë parash prej 25.855 euro, por edhe kartmonedha të ndryshme të huaja si dhe 3 lira floriri.

U sekuestruan gjithashtu 4 automjete, një pistoletë, 75 fishekë, 8 peshore elektronike precizioni, një sistem përgjimi me 4 kamera dhe 32 telefona celularë.

30 Janar 2018

Macron kërkon reforma kushtetuese

PARIS, /ATSH-ANSA/ – Reforma kushtetuese në Francë, e kërkuar nga presidenti i vendit, Emmanuel Macron, ka filluar të marrë formë.

FOTO GALERI


  • Organizata e emigrantëve “Arogji-Përkrahja”në 3 vjetorin e krijimit

  • SHQIPËRI-FRANCË: 1-0

  • “Vatra Labe” nderon mikun e shqiptarëve, shkrimtarin Dinos Kubatis

  • Qarkorja e re: Siguracioni dhe të ardhurat, pikat kyçe për lejet e qëndrimit

  • Shqipëri-Kosovë, mbledhja e përbashkët në Tiranë

  • Koferenca e Federatës së Shoqatave Shqiptare në Greqi

  • PREZANTIM LIBRI NE DETROIT

  • album2