Shokuese: Shqiptari akuzohet se keqtrajtonte seksualisht të bijën 7 vjeçare

Tribuna

Një shtetas shqiptar po mbahet në paraburgim, i akuzuar se ka keqtrajtuar seksualisht të bijën e vet 7 vjeçare.

Ngjarja shokuese ka dalë në dritë pasi e jëma e çoi për vizitë te pediatri vajzën, e cila kishte hemorragji të vazhdueshme nga organet gjenitale.

Vajza u dërgua urgjentisht në spitalin e fëmijve në Athinë, ku mjekët konstatuan se ajo ishte përdhunuar.

Vajza e vogël u desh t’i nënshtrohej një ndërhyrjeje të gjatë kirurgjikale.

Sipas mediave, drejtori i klinikës së kirurgjisë, arriti të mësonte se përdhunuesi i 7 vjeçares ishte vetë i jati i saj. Mjeku bëri denoncimin përkatës në polici dhe 36 vjeçari që jetonte bashkë me familjen në ishullin e Salaminës, u arrestua.

Ai po mbahet në paraburgim në burgun e Tripolit, derisa të gjykohet çështja e e tij.

Raportohet se gjendja shëndetësore e vajzës së vogël është më e mirë, ndërkohë që ajo dhe e jëma po trajtohen intensivisht nga psikologët.

15 Janar 2018

FOTO GALERI


  • Organizata e emigrantëve “Arogji-Përkrahja”në 3 vjetorin e krijimit

  • SHQIPËRI-FRANCË: 1-0

  • “Vatra Labe” nderon mikun e shqiptarëve, shkrimtarin Dinos Kubatis

  • Qarkorja e re: Siguracioni dhe të ardhurat, pikat kyçe për lejet e qëndrimit

  • Shqipëri-Kosovë, mbledhja e përbashkët në Tiranë

  • Koferenca e Federatës së Shoqatave Shqiptare në Greqi

  • PREZANTIM LIBRI NE DETROIT

  • album2