Koreja e Veriut konfirmon pjesëmarrjen në Lojërat Olimpike

ATSH- AFP

Koreja e Veriut do të marrë pjesë në Lojërat Olimpike të dimrit në Korenë e Jugut muajin e ardhshëm, deklaroi përfaqësuesi koreano-verior për Komitetin Ndërkombëtar Olimpik (CIO), sipas agjencisë japoneze të lajmeve “Kyodo”.

Agjencia japoneze e lajmeve “Kyodo” theksoi se anëtari koreano-verior i CIO, Chang Ung, e bëri këtë deklaratë për gazetarët gjatë një ndalese në aeroportin ndërkombëtar të Pekinit.

Ky zhvillim ndodh ndërkohë që Seuli dhe Pheniani ranë dakord për mbajtjen e diskutimeve për herë të parë që prej dy vitesh.

07 Janar 2018

Macron kërkon reforma kushtetuese

PARIS, /ATSH-ANSA/ – Reforma kushtetuese në Francë, e kërkuar nga presidenti i vendit, Emmanuel Macron, ka filluar të marrë formë.

FOTO GALERI


  • Organizata e emigrantëve “Arogji-Përkrahja”në 3 vjetorin e krijimit

  • SHQIPËRI-FRANCË: 1-0

  • “Vatra Labe” nderon mikun e shqiptarëve, shkrimtarin Dinos Kubatis

  • Qarkorja e re: Siguracioni dhe të ardhurat, pikat kyçe për lejet e qëndrimit

  • Shqipëri-Kosovë, mbledhja e përbashkët në Tiranë

  • Koferenca e Federatës së Shoqatave Shqiptare në Greqi

  • PREZANTIM LIBRI NE DETROIT

  • album2