Trump: I gatshëm për një bisedë telefonike Kim Jong-un

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump deklaroi se ishte i hapur për të zhvilluar një bisedë telefonike me liderin Koresë së Veriut, Kim Jong-un dhe beson se afrimi i Koresë së Veriut me Korenë e Jugut do të ishte një gjë pozitive.

Trump takoi në Camp David liderët republikanë, ku u ndal edhe tek çështja e afrimit diplomatik mes dy Koreve me rastin e Lojërave Olimpike dimërore.

Ai theksoi se ndjek nga afër procesin për të cilin u shpreh me tone pozitive.

”Ky është vetëm fillimi. Nëse rezulton me diçka konkrete, do të jetë një gjë pozitive për tërë njerëzimin”, theksoi presidenti amerikan.

I pyetur të komentojë për një bisedë eventuale me liderin e Koresë së Veriut, Trump u përgjigj se “gjithmonë besoj te bisedimet. Do ta realizoja pa probleme”.

Lojërat Olimpike dimërore në Pyeongchang do të zhvillohen në datat 09-25 shkurt të këtij viti.

07 Janar 2018

Macron kërkon reforma kushtetuese

PARIS, /ATSH-ANSA/ – Reforma kushtetuese në Francë, e kërkuar nga presidenti i vendit, Emmanuel Macron, ka filluar të marrë formë.

FOTO GALERI


  • Organizata e emigrantëve “Arogji-Përkrahja”në 3 vjetorin e krijimit

  • SHQIPËRI-FRANCË: 1-0

  • “Vatra Labe” nderon mikun e shqiptarëve, shkrimtarin Dinos Kubatis

  • Qarkorja e re: Siguracioni dhe të ardhurat, pikat kyçe për lejet e qëndrimit

  • Shqipëri-Kosovë, mbledhja e përbashkët në Tiranë

  • Koferenca e Federatës së Shoqatave Shqiptare në Greqi

  • PREZANTIM LIBRI NE DETROIT

  • album2