Dyqanet, mbyllur të shtunën; të hënën fillon ulja e çmimeve

Tribuna

Të shtunën, më 6 janar, gjithë njësitë tregtare në Greqi do të jenë të mbyllura, siç bëhet tradicionalisht këtë datë. Menjëherë më pas, të hënën, më 8 janar, fillon periudha e uljes së çmimeve (okazione), që do të zgjasë deri më 28 shkurt 2018.

Sipas ligjit, dyqanet mund të hapen të dielën e parë pas shpalljes së periudhës së okazioneve. Çka do të thotë se të dielën, më 14 janar 2018, gjithë njësitë tregtare do të funksionojnë nga ora 11,00 deri më 20,00.

05 Janar 2018

Macron kërkon reforma kushtetuese

PARIS, /ATSH-ANSA/ – Reforma kushtetuese në Francë, e kërkuar nga presidenti i vendit, Emmanuel Macron, ka filluar të marrë formë.

FOTO GALERI


  • Organizata e emigrantëve “Arogji-Përkrahja”në 3 vjetorin e krijimit

  • SHQIPËRI-FRANCË: 1-0

  • “Vatra Labe” nderon mikun e shqiptarëve, shkrimtarin Dinos Kubatis

  • Qarkorja e re: Siguracioni dhe të ardhurat, pikat kyçe për lejet e qëndrimit

  • Shqipëri-Kosovë, mbledhja e përbashkët në Tiranë

  • Koferenca e Federatës së Shoqatave Shqiptare në Greqi

  • PREZANTIM LIBRI NE DETROIT

  • album2