Athinë, ndizet pema e Vitit të Ri në sheshin Syntagma

Tribuna

Kryebashkiaku i Athinës, Jorgos Kaminis ka ndezur dritat e pemës së vitit të ri në sheshin Syntagma, duke shënuar njëkohësisht fillimin e festimeve të rastit.

Kaminis ka dhënë një “mesazh shprese dhe optimizmi”.

“Është një shans për të gjithë ne që të kalojmë më shumë kohë me të afërmit tanë, të bëjmë shetitje në qytetin tonë, të preokupohemi dhe të qëndrojmë pranë gjithë njerëzve në nevojë”, ka thënë Kaminis.

Ai ftoi të mëdhenj e të vegjël që të shetisin në qendër të kryeqytetit dhe zonave përreth dhe të marrin pjesë në sa më shumë veprimtari, si dhe të ndjejnë të gjithë së bashku frymën e festave.

Kaminis tha se sivjet, ndërrimi i viteve do të festohet në Thision, nën imazhin unikal të Akropolit të ndriçuar, në shoqërinë e artistëve të zgjedhur.

Mbrëmjen e të martës, të mëdhenj e të vegjël duke mbajtur në duar tollumbace në duar, u grumbulluan në sheshin Syntagma, nën tingujt e orkestrës filarmonike të bashkisë, Athens Big Band, ndërsa veprimtari u finalizua me koncertin e bandës Gadjo Dilo.

12 Dhjetor 2017

Macron kërkon reforma kushtetuese

PARIS, /ATSH-ANSA/ – Reforma kushtetuese në Francë, e kërkuar nga presidenti i vendit, Emmanuel Macron, ka filluar të marrë formë.

FOTO GALERI


  • Organizata e emigrantëve “Arogji-Përkrahja”në 3 vjetorin e krijimit

  • SHQIPËRI-FRANCË: 1-0

  • “Vatra Labe” nderon mikun e shqiptarëve, shkrimtarin Dinos Kubatis

  • Qarkorja e re: Siguracioni dhe të ardhurat, pikat kyçe për lejet e qëndrimit

  • Shqipëri-Kosovë, mbledhja e përbashkët në Tiranë

  • Koferenca e Federatës së Shoqatave Shqiptare në Greqi

  • PREZANTIM LIBRI NE DETROIT

  • album2