Tusk - Ramës: "Ruani momentin e reformave”

Tribuna

Presidenti i Këshillit Europian ka publikuar në rrjetin social Twitter një fotografi nga takimi në Bruksel me kryeministrin shqiptar Edi Rama.

“Një takim i mirë me Edi Ramën, në kuadër të samitit të Ballkanit Perëndimor më 17 maj në Sofie”, shkruan Tusk pas takimit me Ramën. Dhe vazhdon:

“Është e nevojshme të ruhet momentumi në reformat e shtetit të së drejtës për të avancuar në rrugën e BE-së”.

04 Dhjetor 2017

Macron kërkon reforma kushtetuese

PARIS, /ATSH-ANSA/ – Reforma kushtetuese në Francë, e kërkuar nga presidenti i vendit, Emmanuel Macron, ka filluar të marrë formë.

FOTO GALERI


  • Organizata e emigrantëve “Arogji-Përkrahja”në 3 vjetorin e krijimit

  • SHQIPËRI-FRANCË: 1-0

  • “Vatra Labe” nderon mikun e shqiptarëve, shkrimtarin Dinos Kubatis

  • Qarkorja e re: Siguracioni dhe të ardhurat, pikat kyçe për lejet e qëndrimit

  • Shqipëri-Kosovë, mbledhja e përbashkët në Tiranë

  • Koferenca e Federatës së Shoqatave Shqiptare në Greqi

  • PREZANTIM LIBRI NE DETROIT

  • album2