Pa marrëveshje për Brexit takimi Juncker – May

Tribuna
Kryeministrja britanike, Theresa May, mbërrin në Bruksel për negociatat e Brexit

Pa marrëveshje ka përfunduar takimi ndërmjet kryeministres britanike Theresa May dhe presidentit të Komisionit Europian Jean-Cleude Juncker, në kuadër të bisedimeve për Brexit-in.

“Megjithë progresin e rëndësishëm, nuk ishte e mundur të finalizonim marrëveshjen pasi disa çështje mbeten të hapura për diskutim dhe më shumë negociim. Jemi të gatshëm të vazhdojmë më vonë këtë javë”, deklaroi Juncker.

Kryeministrja britanike nga ana e saj, nënvizoi se divergjencat bazike mbeten në një sërë çështjesh.

“Ka disa dallime që kërkojnë më shumë negociata dhe konsultime. Kam besim se do e mbyllim këtë në mënyrë pozitive”, tha May.

Ajo shtoi se ka gjasa që bisedimet të rifillojnë para fundit të javës, ndërsa u shpreh optimiste për takimin e ardhshëm.

Takimi mes dy krerëve synonte të mbyllte marrëveshjen parimore mbi modalitetet e ndarjes, të programuar në fund të marsit 2019.

04 Dhjetor 2017

Shqiptari dhe greku arrestohen me 3 kg kokainë

Një shtetas shqiptar dhe një grek janë arrestuar në Iraklion, kryeqendra administrative e ishullit të Kretës. Ata akuzohen për posedimin dhe trafikimin e sasive të mëdha të drogave të forta.

FOTO GALERI


  • Organizata e emigrantëve “Arogji-Përkrahja”në 3 vjetorin e krijimit

  • SHQIPËRI-FRANCË: 1-0

  • “Vatra Labe” nderon mikun e shqiptarëve, shkrimtarin Dinos Kubatis

  • Qarkorja e re: Siguracioni dhe të ardhurat, pikat kyçe për lejet e qëndrimit

  • Shqipëri-Kosovë, mbledhja e përbashkët në Tiranë

  • Koferenca e Federatës së Shoqatave Shqiptare në Greqi

  • PREZANTIM LIBRI NE DETROIT

  • album2