Pranga për rrjetin shqiptar të kokainës

Tribuna

Policia greke ka arrestuar tre shtetas shqiptarë, që akuzohen si pjesëtarë të një rrjeti që trafikonte drogë të tipit kokainë. Arrestimet janë kryer në Selanik, qytetin më të madh të Greqisë së veriut.

Sipas komunikatës së policisë, të arrestuarit, janë dy meshkuj të moshës 38 dhe 37 vjeç, si dhe një femër 31 vjeçare.

38 vjeçari, që konsiderohet si një nga drejtuesit e rrjetit, u ndalua ndërsa po ngiste makinën e vet në zonën Menemeni. Brenda makinës u gjetën dy paketa me kokainë, që peshonin 2,3 kilogramë. Sipas policisë, ai e kishte marrë drogën nga i arrestuari tjetër, 37 vjeçari.

38 vjeçari tentoi të largohej dhe për këtë arsye makina e tij u përplas me dy makina të policisë, ndërsa bëri rezistencë të fuqishme gjatë arrestimit.

Gjatë kontrollit në banesën ku drejtuesi i rrjetit bashkëjetonte me femrën e arrestuar, në Evosmo të Selanikut, u gjetën doza kokaine me peshë 237 gramë, 27.930 euro, 12.000 lekë, si dhe shuma të cogla dollarësh amerikanë, paundësh dhe rublash. U sekuestruan gjithashtu 9 telefona celularë, 2 peshore precizioni, dy automjete si dhe blloqe me shënime nga trafiku i drogës.

16 Tetor 2017

Macron kërkon reforma kushtetuese

PARIS, /ATSH-ANSA/ – Reforma kushtetuese në Francë, e kërkuar nga presidenti i vendit, Emmanuel Macron, ka filluar të marrë formë.

FOTO GALERI


  • Organizata e emigrantëve “Arogji-Përkrahja”në 3 vjetorin e krijimit

  • SHQIPËRI-FRANCË: 1-0

  • “Vatra Labe” nderon mikun e shqiptarëve, shkrimtarin Dinos Kubatis

  • Qarkorja e re: Siguracioni dhe të ardhurat, pikat kyçe për lejet e qëndrimit

  • Shqipëri-Kosovë, mbledhja e përbashkët në Tiranë

  • Koferenca e Federatës së Shoqatave Shqiptare në Greqi

  • PREZANTIM LIBRI NE DETROIT

  • album2