Shock te Bayern: Manuel Neuer “pushim” deri në janar 2018

Tribuna

Portieri gjerman Manuel Neuer, aktualisht më i miri në planet, është operuar në këmbë dhe do të jetë i padisponueshem deri në janar, bëri të ditur klubi të martën.

Kjo është një goditje e madhe para ndeshjes për Ligen e Kampionëve përballë Paris SG në fund të shtatorit dhe për ndeshjet kualifkuese të përfaqësueses gjermane per Botërorin -2018 në tetor.

31-vjeçari është dëmtuar në këmbën e majtë të hënën gjatë stërvitjes dhe është operuar të martën, sipas burimeve nga klubi.

Portieri i Bayernit të Mynihut është dëmtuar sërish në këmbën e majtë, pikërisht në atë këmbë ku pësoi frakturë në muajin prill pas eliminimit të Bayern kundër Real Madridit.

Porta e Bayernit kaloi sërish në duart e Sven Ulreich që nga e marta në mbremje në ndeshjen kundër Schalke-s në Genzelkirshen, që u fitua 3-0 nga bavarezët.

20 Shtator 2017

FOTO GALERI


  • Organizata e emigrantëve “Arogji-Përkrahja”në 3 vjetorin e krijimit

  • SHQIPËRI-FRANCË: 1-0

  • “Vatra Labe” nderon mikun e shqiptarëve, shkrimtarin Dinos Kubatis

  • Qarkorja e re: Siguracioni dhe të ardhurat, pikat kyçe për lejet e qëndrimit

  • Shqipëri-Kosovë, mbledhja e përbashkët në Tiranë

  • Koferenca e Federatës së Shoqatave Shqiptare në Greqi

  • PREZANTIM LIBRI NE DETROIT

  • album2