Liga e kampionëve: Olimpiakos i Besnik Hasit përballet me Barcelonën dhe Juventusin

Tribuna

Të enjten pasdite në Monako është hedhur shorti i ndeshjeve në grupe të Ligës së kampionëve (Champions League). Olimpiakos i Pireut, që drejtohet nga trajneri shqiptar Besnik Hasi, do të ketë sfida mjaft të vështira, teksa do të përballet me dy nga ekipet më forta të kontinentit, Barcelonën dhe Juventusin, në grupin D.

Edhe kampioni në fuqi, Real Madridi, nuk parashikohet ta ketë të ëehtë, teksa ka në grupin e vet (H), Borussian e Dortmundit dhe Tottenhemin.

Me mjaft interes do të priten edhe përballjet e Bayern Mynihut me Paris Sen Zhermenin, tashmë që parizienët janë përforcuar me Neymarin.

Ndeshjet e para do të luhen më 12 dhe 13 shtator, ndërsa java e 6-të dhe e fundit e turit të parë do të luhet më 5 dhe 6 dhjetor.Shorti i turit të parë

Grupi A

Benfica

Manchester United

FC Basel

CSKA Moska.Grupi B

Bayern Munich

Paris Saint-Germain

Anderlecht

Celtic.Grupi C

Chelsea

Atletico Madrid

Roma

FK Qarabag.Grupi D

Juventus

Barcelona

Olympiakos

Sporting.Grupi E

Spartak Moska

Sevilla

Liverpool

NK Maribor.Grupi F

Shakhtar Donetsk

Manchester City

Napoli

Feyenoord.Grupi G

Monaco

FC Porto

Besiktas

RB Leipzig.Grupi H

Real Madrid

Borussia Dortmund

Tottenham

APOEL Nikozia.

24 Gusht 2017

FOTO GALERI


  • Organizata e emigrantëve “Arogji-Përkrahja”në 3 vjetorin e krijimit

  • SHQIPËRI-FRANCË: 1-0

  • “Vatra Labe” nderon mikun e shqiptarëve, shkrimtarin Dinos Kubatis

  • Qarkorja e re: Siguracioni dhe të ardhurat, pikat kyçe për lejet e qëndrimit

  • Shqipëri-Kosovë, mbledhja e përbashkët në Tiranë

  • Koferenca e Federatës së Shoqatave Shqiptare në Greqi

  • PREZANTIM LIBRI NE DETROIT

  • album2