Futboll, startojnë kampionatet në Europë

Tribuna
Nga ndeshja Tottenham – Chelsea (1:2), Marcos Alonso reagon pas shënimit të njerit prej dy golave të tij

ITALI, tripleta për Juventusin, Milanin dhe Interin

Sezoni i ri në Serie A ka nisur me tripleta për tre ekipet lidere të futbollit italian. Juventus, Milan dhe Inter kanë fituar 3-0 respektivisht kundër Kaliarit, Krotones (në fushën e humbëses) dhe Fiorentinës.

Me fitore, 1-0 në fushën e Atalantas, e ka nisur rrugëtimin edhe Roma, ndërkohë që Lazio nuk ka marrë më shumë se barazim në sfidën me debutuesen Spal të luajtur në “Olimpico”.Rezultatet

Bologna – Torino 1:1

Crotone - AC Milan 0:3

Inter – Fiorentina 3:0

Lazio – Spal 0 : 0

Sampdoria – Benevento 2 : 1

Sassuolo – Genoa 0 : 0

Udinese – Chievo 1 : 2

Atalanta - AS Roma 0 : 1

Verona - Napoli 1 : 3

Juventus – Cagliari 3 : 0Renditja

1 Inter 3

2 Juventus 3

3 Milan 3

4 Napoli 3

5 Chievo Verona 3

6 Sampdoria 3

7 Roma 3

8 Bologna FC 1

9 Torino FC 1

10 Genoa CFC 1

11 SS Lazio 1

12 Spal 1

13 Sassuolo 1

14 Benevento 0

15 Udinese 0

16 Atalanta 0

17 Hellas Verona 0

18 Cagliari 0

19 Crotone 0

20 Fiorentina 0FRANCË, Neymar tregon se do të jetë i pandalshëm

Me lider Neymarin (tre gola në dy ndeshje), kryeqytetasit e Paris Saint Germaine, kanë shpartalluar Tuluzën në Parc de Prince dhe së bashku me Monaco dhe Saint Ettienin, janë ekipet me rendiment absolut në Ligue 1, pas përfundimit të javës së tretë.Rezultatet

Paris SG – Toulouse 6 : 2

Marseille – Angers 1 : 1

Lille – Caen 0 : 2

Montpellier – Strasbourg 1 : 1

Nice – Guingamp 2 : 0

Rennes – Dijon 2 : 2

St Etienne – Amiens 3 : 0

Troyes - Nantes 0 : 1

Lyon – Bordeaux 3 : 3

Metz – Monaco 0 : 1

Renditja

1. Paris SG 9

2. Monaco 9

3. St Etienne 9

4. Lyon 7

5. Marseille 7

6. Bordeaux 5

7. Angers 5

8. Troyes 4

9. Montpellier 4

10. Strasbourg 4

11. Nice 3

12. Caen 3

13. Lille 3

14. Guingamp 3

15. Nantes 3

16. Toulouse 3

17. Rennes 2

18. Dijon 1

19. Metz 0

20. Amiens 0SPANJË, Reali bën detyrën edhe pa Ronaldon

Real Madridi ka demonstruar forcën e vet, edhe pse në mungesë të liderit Ronaldo, duke fituar 3-0 në fushën e Deportivo la Corunias. Pavarësisht fitores, madrilenët nuk do të kenë në ndeshjen e radhës (kundër Velencias), kapitenin Sergio Ramos që u largua më minutën e 92-të me kartonin e dytë të verdhë. Më herët, Barcelona kishte fituar 2-0 ndaj Betisit.Rezultatet

Dep. La Coruna - Real Madrid 0 : 3

Barcelona – Betis 2 : 0

Ath Bilbao - Getafe 0 : 0

Sevilla – Espanyol 1 : 1

Girona - Atl. Madrid 2 : 2

Celta Vigo - Real Sociedad 2 : 3

Valencia - Las Palmas 1 : 0

Leganes – Alaves 1 : 021.08.2017

Levante - Villarreal

Malaga - EibarRenditja

1. Real Madrid 3

2. Barcelona 3

3. Real Sociedad 3

4. Valencia 3

5. Leganes 3

6. Atl. Madrid 1

7. Girona 1

8. Sevilla 1

9. Espanyol 1

10. Ath Bilbao 1

11. Getafe 1

12. Eibar 0

13. Malaga 0

14. Villarreal 0

15. Levante 0

16. Celta Vigo 0

17. Las Palmas 0

18. Alaves 0

19. Betis 0

20. Dep. La Coruna 0ANGLI, Chelsea fiton derbin londrez

Chelsea ka shënuar fitoren e saj të parë në sezonin e ri të Premier League. Kampionët në fuqi e hodhën prapa krahëve humbjen shokuese në fushën e tyre nga Burnley (javën e kaluar) dhe dominuan 2-1 ndaj Tottenhamit në derbin londrez që u zhvillua në stadiumin Wembley.Rezultatet

Tottenham – Chelsea 1 : 2

Huddersfield - Newcastle Utd 1 : 0

Stoke City – Arsenal 1 : 0

Bournemouth – Watford 0 : 2

Burnley - West Brom 0 : 1

Leicester – Brighton 2 : 0

Liverpool - Crystal Palace 1 : 0

Southampton - West Ham 3 : 2

Swansea - Manchester United 0 : 421.08.2017

Manchester City - EvertonRenditja

1. Manchester United 6

2. Huddersfield 6

3. West Brom 6

4. Watford 4

5. Liverpool 4

6. Southampton 4

7. Manchester City 3

8. Leicester 3

9. Tottenham 3

10. Everton 3

11. Arsenal 3

12. Chelsea 3

13. Burnley 3

14. Stoke City 3

15. Swansea 1

16. Newcastle 0

17. Bournemouth 0

18. Crystal Palace 0

19. Brighton 0

20. West Ham 0GJERMANI, Bayern, fiton, por nuk bind

Shiu i rrëmbyeshëm, që e detyroi gjyqtarin ta fillonte me 15 minuta vonesë pjesën e dytë, nuk e pengoi Bayernin që të startonte me fitore (3-1) në sezonin e ri të Bundesligës. Megjithatë, rezultati nuk pasqyron pamjen e vërtetë të kësaj sfide. Pasi rastet më të shumta për të shënuar e për të marrë një rezultat pozitiv, i patën “aspirinat” e Bayer Leverkuzenit. Përkundër djemve të Carlo Ancelottit, që në dy sulmet e para shënuan dhe nga një gol.Rezultatet

B. Monchengladbach - FC Koln 1 : 0

SC Freiburg - Eintracht Frankfurt 0 : 0

Schalke - RB Leipzig 2 : 0

1. FSV Mainz 05 – Hannover 0 : 1

Hamburger SV - FC Augsburg 1 : 0

Hertha Berlin - VfB Stuttgart 2 : 0

Hoffenheim - SV Werder Bremen 1 : 0

Wolfsburg – Dortmund 0 : 3

Bayern Munich - Bayer Leverkusen 3 : 1

Renditja

1. Dortmund 3

2. Bayern Munich 3

3. Schalke 3

4. Hertha Berlin 3

5. Hamburger SV 3

6. Hannover 3

7. B. Monchengladbach 3

8. Hoffenheim 3

9. Eintracht Frankfurt 1

10. Freiburg 1

11. Werder Bremen 0

12. FC Koln 0

13. Mainz 05 0

14. Augsburg 0

15. Bayer Leverkusen 0

16. Stuttgart 0

17. RB Leipzig 0

18. Wolfsburg 0

21 Gusht 2017

FOTO GALERI


  • Organizata e emigrantëve “Arogji-Përkrahja”në 3 vjetorin e krijimit

  • SHQIPËRI-FRANCË: 1-0

  • “Vatra Labe” nderon mikun e shqiptarëve, shkrimtarin Dinos Kubatis

  • Qarkorja e re: Siguracioni dhe të ardhurat, pikat kyçe për lejet e qëndrimit

  • Shqipëri-Kosovë, mbledhja e përbashkët në Tiranë

  • Koferenca e Federatës së Shoqatave Shqiptare në Greqi

  • PREZANTIM LIBRI NE DETROIT

  • album2