Arrestohet shqiptari me 85 kg kanabis

Tribuna

Policia greke ka arrestuar të shtunën në mesditë një shtetas shqiptar, që akuzohet për transportimin e një sasie të madhe kanabisi.

33 vjeçari u ndalua në vendin e quajtur Sikula, 15 km nga Arta, në aksin rrugor drejt Athinës.

Gjatë kontrollit në mjetin e tij, u gjet droga e llojit kanabis, e ambalazhuar në 16 pako të mëdha.

Pesha e përgjithshme e kanabisit ishte 85 kilogramë.

I arrestuari do të dërgohet në prokurorinë e Artës ndërsa shërbimi antidrogë po zhvillon hetimet e rastit.

22 Korrik 2017

FOTO GALERI


  • Organizata e emigrantëve “Arogji-Përkrahja”në 3 vjetorin e krijimit

  • SHQIPËRI-FRANCË: 1-0

  • “Vatra Labe” nderon mikun e shqiptarëve, shkrimtarin Dinos Kubatis

  • Qarkorja e re: Siguracioni dhe të ardhurat, pikat kyçe për lejet e qëndrimit

  • Shqipëri-Kosovë, mbledhja e përbashkët në Tiranë

  • Koferenca e Federatës së Shoqatave Shqiptare në Greqi

  • PREZANTIM LIBRI NE DETROIT

  • album2