Arrestohet greku me 74 kg kanabis shqiptar

Tribuna

Një shtetas grek është arrestuar ndërsa po transportonte një sasi të konsiderueshme droge me prejardhje nga Shqipëria.

Pas një sinjalizimi, 40 vjeçarit grek i ishte zënë pritë në vendin e quajtur Kompoti, në rrugën nacionale Janinë-Antirio, 10 kilometra distancë nga qyteti i Artës.

Në automjetin e tij u gjetën 62 pako me kanabis, me peshë të përgjithshme 74,5 kilogramë.

Policia po vazhdon hetimet për ta zbardhur të gjithë ngjarjen.

Vlerësohet se i arrestuari e kishte marrë drogën në dorëzim, në brendësi të territorit grek.

04 Korrik 2017

Shqiptari dhe greku arrestohen me 3 kg kokainë

Një shtetas shqiptar dhe një grek janë arrestuar në Iraklion, kryeqendra administrative e ishullit të Kretës. Ata akuzohen për posedimin dhe trafikimin e sasive të mëdha të drogave të forta.

FOTO GALERI


  • Organizata e emigrantëve “Arogji-Përkrahja”në 3 vjetorin e krijimit

  • SHQIPËRI-FRANCË: 1-0

  • “Vatra Labe” nderon mikun e shqiptarëve, shkrimtarin Dinos Kubatis

  • Qarkorja e re: Siguracioni dhe të ardhurat, pikat kyçe për lejet e qëndrimit

  • Shqipëri-Kosovë, mbledhja e përbashkët në Tiranë

  • Koferenca e Federatës së Shoqatave Shqiptare në Greqi

  • PREZANTIM LIBRI NE DETROIT

  • album2