Vazhdon vala e të nxehtit. Nga e diela: Rënie e ndjeshme e tempraturës

Tribuna

Për të dytën ditë Greqia ndodhet nën goditjet e valës së të nxehtit, me temperatura që në mjaft zona raportohet se shkojnë në 42 dhe 43 gradë celsius.

Sidomos në zonat e mëdha urbane situata është gati e papërballueshme.

Meteorologët kanë njoftuar se gjendja do të fillojë të përmirësohet nga e diela, fillimisht në pjesën perëndimore të vendit. Aty temperatura do të bjerë në 33 deri 35 gradë, ndërsa në pjesën qendrore të Greqisë, në 37 deri 39.

Nga e hëna, temperaturat më të larta në gjithë Greqinë parashikohet të jenë nga 33 deri 36 gradë.

30 Qershor 2017

Macron kërkon reforma kushtetuese

PARIS, /ATSH-ANSA/ – Reforma kushtetuese në Francë, e kërkuar nga presidenti i vendit, Emmanuel Macron, ka filluar të marrë formë.

FOTO GALERI


  • Organizata e emigrantëve “Arogji-Përkrahja”në 3 vjetorin e krijimit

  • SHQIPËRI-FRANCË: 1-0

  • “Vatra Labe” nderon mikun e shqiptarëve, shkrimtarin Dinos Kubatis

  • Qarkorja e re: Siguracioni dhe të ardhurat, pikat kyçe për lejet e qëndrimit

  • Shqipëri-Kosovë, mbledhja e përbashkët në Tiranë

  • Koferenca e Federatës së Shoqatave Shqiptare në Greqi

  • PREZANTIM LIBRI NE DETROIT

  • album2