Londër, ende i panjohur numri i trupave në “Grenfell”

Numri i trupave në kullën rezidenciale “Grenfell” në Londër, e shkatërruar nga zjarri dje herët në mëngjes, nuk dihet ende, tha shefja e zjarrfikseve, Dany Cotton.

“Tragjikisht, nuk presim më që dikush tjetër të jetë gjallë. Do të ishte një mrekulli absolute për këdo që mbetet gjallë duke ditur ashpërsinë dhe nxehtësinë e zjarrit”, tha Cotton për Sky News.

“Numri zyrtar i vdekjeve në flakën e kullës ‘Grenfell’ vazhdon të jetë 12”, tha Cotton.

”Gjashtëdhjetë zjarrfikës dhe tetë makina zjarrfikëse mbeten në vendngjarje”, sipas një deklarate të mëparshme nga Brigada e Zjarrfikësve në Londër.

15 Qershor 2017

Macron kërkon reforma kushtetuese

PARIS, /ATSH-ANSA/ – Reforma kushtetuese në Francë, e kërkuar nga presidenti i vendit, Emmanuel Macron, ka filluar të marrë formë.

FOTO GALERI


  • Organizata e emigrantëve “Arogji-Përkrahja”në 3 vjetorin e krijimit

  • SHQIPËRI-FRANCË: 1-0

  • “Vatra Labe” nderon mikun e shqiptarëve, shkrimtarin Dinos Kubatis

  • Qarkorja e re: Siguracioni dhe të ardhurat, pikat kyçe për lejet e qëndrimit

  • Shqipëri-Kosovë, mbledhja e përbashkët në Tiranë

  • Koferenca e Federatës së Shoqatave Shqiptare në Greqi

  • PREZANTIM LIBRI NE DETROIT

  • album2