Allegri: Nuk kemi diskutuar me klubin per kontraten time

“Ende nuk e kam marre vendimin per vazhdimesine me Juventusin, por duhet te diskutojme me klubin”.

Keshtu eshte shprehur trajneri i Juventusit Massimiliano Allegri lidhur me te ardhmen e tij.

“Por, me perpara kemi finalen e Cardiff”, ka deklaruar ai.

“Jam i kenaqur me fjalet e Marotta-s, por me klubin ende nuk jemi takuar, nuk kemi folur. Mendoj se ne momentin e duhur kjo gje do te ndodhe”, ka theksuar trajneri juventin.

Lidhur me zgjatjen e kontratave te Paulo Dybala e Mario Mandzukic para finales se Champions, Allegri eshte shprehur:

“Nuk mund te them dot perse futbollistet kane firmosur. Mendoj se kjo eshte nje strategji e klubit, qe i takon drejtuesve. Persa me perket mua, nuk kam probleme me kontraten: e para, pasi kam edhe nje vit kontrate dhe se dyti, keshtu eshte me mire per mua”.

26 Maj 2017

Macron kërkon reforma kushtetuese

PARIS, /ATSH-ANSA/ – Reforma kushtetuese në Francë, e kërkuar nga presidenti i vendit, Emmanuel Macron, ka filluar të marrë formë.

FOTO GALERI


  • Organizata e emigrantëve “Arogji-Përkrahja”në 3 vjetorin e krijimit

  • SHQIPËRI-FRANCË: 1-0

  • “Vatra Labe” nderon mikun e shqiptarëve, shkrimtarin Dinos Kubatis

  • Qarkorja e re: Siguracioni dhe të ardhurat, pikat kyçe për lejet e qëndrimit

  • Shqipëri-Kosovë, mbledhja e përbashkët në Tiranë

  • Koferenca e Federatës së Shoqatave Shqiptare në Greqi

  • PREZANTIM LIBRI NE DETROIT

  • album2