Manzukiç rinovon kontratën me Juventusin edhe për dy vite

Mario Mandzukiç ka rinovuar kontratën me Juventusin, i cili do të jetë pjesë e “Zonjës së Vjetër” deri në vitin 2020. Sulmuesi kroat, Mario Mandzukiç, do të jetë pjesë e kampionëve të Italisë deri në vitin 2020.

Mandzukic fillimisht humbi vendin e titullarit për shkak të ardhjes së Gonzalo Higuain, por trajneri, Massimiliano Allegri, filloi ta përdor atë si sulmues krahu, punë të cilën po e kryen për mrekulli, sipas analistëve ndoshta edhe më mirë si sulmues qendror.

Ai ka bërë 48 ndeshje këtë sezon për Juven në të gjitha garat, duke shënuar 10 gola.

26 Maj 2017

Macron kërkon reforma kushtetuese

PARIS, /ATSH-ANSA/ – Reforma kushtetuese në Francë, e kërkuar nga presidenti i vendit, Emmanuel Macron, ka filluar të marrë formë.

FOTO GALERI


  • Organizata e emigrantëve “Arogji-Përkrahja”në 3 vjetorin e krijimit

  • SHQIPËRI-FRANCË: 1-0

  • “Vatra Labe” nderon mikun e shqiptarëve, shkrimtarin Dinos Kubatis

  • Qarkorja e re: Siguracioni dhe të ardhurat, pikat kyçe për lejet e qëndrimit

  • Shqipëri-Kosovë, mbledhja e përbashkët në Tiranë

  • Koferenca e Federatës së Shoqatave Shqiptare në Greqi

  • PREZANTIM LIBRI NE DETROIT

  • album2