Totti: Të dielën ndeshja ime e fundit, nga e hëna një sfidë e re

“Roma-Genoa, te dielen, me 28 maj 2017, do te jete hera e fundit qe do te luaj me fanellen e Romes… Mund te them vetem qe dashuria ime per futbollin nuk perfundon: eshte pasioni im. Eshte e veshtire qe ta mendosh largimin. Por, qe nga e hena jam i gatshem per te rinisur. Jam i gatshem per nje sfide te re”.

Keshtu ka shkruar Francesco Totti sot ne nje mesazh ne profilin e tij Facebook.Gandini: Binomi Totti-Roma do te avancoje

“Vitin e ardhshem pa Tottin ne fushe do te jete ndryshe. Kjo nuk ka dyshim. Nuk mund te them se kjo do te ndikoje ne fushaten e abonimeve. Une besoj se ajo qe ka dhene Francesco per klubin, me karrieren dhe prezencen e tij, do te vazhdoje ne nje menyre tjeter. Pra, binomi Totti-Roma do te avancoje”.

Keshtu ka deklaruar administratori i deleguar i Romes, Umberto Gandini, gjate prezantimit te fushates se abonimeve.

“Tashme kemi nje ndeshje vendimtare qe vlen per vendin e dyte, cka na con direkt ne Champions, ndaj duhet te jemi teper te perqendruar. Nese gjithcka shkon ashtu sic e kemi parashikuar, kjo do te jete nje mundesi tjeter per te festuar ende, bashke me nje lojtar te madh sic eshte Francesco”, ka theksuar ai.

26 Maj 2017

Macron kërkon reforma kushtetuese

PARIS, /ATSH-ANSA/ – Reforma kushtetuese në Francë, e kërkuar nga presidenti i vendit, Emmanuel Macron, ka filluar të marrë formë.

FOTO GALERI


  • Organizata e emigrantëve “Arogji-Përkrahja”në 3 vjetorin e krijimit

  • SHQIPËRI-FRANCË: 1-0

  • “Vatra Labe” nderon mikun e shqiptarëve, shkrimtarin Dinos Kubatis

  • Qarkorja e re: Siguracioni dhe të ardhurat, pikat kyçe për lejet e qëndrimit

  • Shqipëri-Kosovë, mbledhja e përbashkët në Tiranë

  • Koferenca e Federatës së Shoqatave Shqiptare në Greqi

  • PREZANTIM LIBRI NE DETROIT

  • album2