Arrestohet i riu shqiptar me 4 kg kanabis, zbulohet akuza për vrasje

Një i ri shqiptar është arrestuar në Athinë dhe cilësohet nga policia si pjesëtar i një rrjeti që sjell drogë nga Shqipëria për ta trafikuar në Greqi.

Sipas policisë, roli i 21 vjeçarit ishte që të merrte në dorëzim drogën në kufirin midis të dy vendeve e ta sillte në Athinë, ku e magazinonte, në pritje të trafikimit.

Në banesën e të riut policia gjeti dhe sekuestroi 3,9 kg kanabis, një pistoletë, një thikë si dhe një peshore precizioni.

Policia thotë se nga verifikimi i gjeneraliteteve rezultoi se 21 vjeçari është në kërkim për një vrasje të kryer në Shqipëri, bashkë me persona të tjerë që nuk janë identifikuar.

18 Maj 2017

Shqiptari dhe greku arrestohen me 3 kg kokainë

Një shtetas shqiptar dhe një grek janë arrestuar në Iraklion, kryeqendra administrative e ishullit të Kretës. Ata akuzohen për posedimin dhe trafikimin e sasive të mëdha të drogave të forta.

FOTO GALERI


  • Organizata e emigrantëve “Arogji-Përkrahja”në 3 vjetorin e krijimit

  • SHQIPËRI-FRANCË: 1-0

  • “Vatra Labe” nderon mikun e shqiptarëve, shkrimtarin Dinos Kubatis

  • Qarkorja e re: Siguracioni dhe të ardhurat, pikat kyçe për lejet e qëndrimit

  • Shqipëri-Kosovë, mbledhja e përbashkët në Tiranë

  • Koferenca e Federatës së Shoqatave Shqiptare në Greqi

  • PREZANTIM LIBRI NE DETROIT

  • album2