SHBA, evakuohen punonjësit pas shembjes së një tuneli në afërsi të një zone bërthamore

Qindra punonjës të një qendre bërthamore në shtetin e Uashingtonit u evakuuan pas shembjes së një tuneli me materiale të kontaminuara, referuar autoriteteve.

Punonjësit e Hanford Site që ndodhet rreth 300 kilometra në jugperëndim të Seattle u evakuuan si dhe ata që punojnë në ndërtesa më të largëta kanë marrë në formë paralajmërimi nga ana supervizorëve të tyre për t’u siguruar që sistemet e ventilimit të qëndronin të mbyllura dhe të mos konsumonin ushqime apo pije.

10 Maj 2017

Macron kërkon reforma kushtetuese

PARIS, /ATSH-ANSA/ – Reforma kushtetuese në Francë, e kërkuar nga presidenti i vendit, Emmanuel Macron, ka filluar të marrë formë.

FOTO GALERI


  • Organizata e emigrantëve “Arogji-Përkrahja”në 3 vjetorin e krijimit

  • SHQIPËRI-FRANCË: 1-0

  • “Vatra Labe” nderon mikun e shqiptarëve, shkrimtarin Dinos Kubatis

  • Qarkorja e re: Siguracioni dhe të ardhurat, pikat kyçe për lejet e qëndrimit

  • Shqipëri-Kosovë, mbledhja e përbashkët në Tiranë

  • Koferenca e Federatës së Shoqatave Shqiptare në Greqi

  • PREZANTIM LIBRI NE DETROIT

  • album2