Putin: Trupat ruse të gatshme t’i përgjigjen çdo kërcënimi

Forcat e armatosura të Federatës Ruse janë të gatshme t’i kundërpërgjigjen çdo kërcënimi, deklaroi sot presidenti rus, Vladimir Putin gjatë fjalimit në Sheshin e Kuq me rastin e paradës ushtarake për 72-vjetorin e fitores sovjetike kundër nazifashizmit gjatë Luftës së Dytë Botërore.

“Nuk ka patur, nuk ka dhe nuk do të ketë forca që mund të pushtojnë vendin tonë”, deklaroi Putin.

“Fitorja sovjetike u arrit me sakrificën e jetëve njerëzore”, theksoi ai.

“Liria e Evropës dhe e gjithë botës u arrit falë gjyshërve dhe baballarëve tanë”, shtoi Putin.

Më shumë se 10 000 ushtarakë dhe 114 mjete morën pjesë në këtë paradë, ndërkohë që 72 avionë të tipeve të ndryshme nuk fluturuan për shkak të motit të keq.

10 Maj 2017

Shqiptari dhe greku arrestohen me 3 kg kokainë

Një shtetas shqiptar dhe një grek janë arrestuar në Iraklion, kryeqendra administrative e ishullit të Kretës. Ata akuzohen për posedimin dhe trafikimin e sasive të mëdha të drogave të forta.

FOTO GALERI


  • Organizata e emigrantëve “Arogji-Përkrahja”në 3 vjetorin e krijimit

  • SHQIPËRI-FRANCË: 1-0

  • “Vatra Labe” nderon mikun e shqiptarëve, shkrimtarin Dinos Kubatis

  • Qarkorja e re: Siguracioni dhe të ardhurat, pikat kyçe për lejet e qëndrimit

  • Shqipëri-Kosovë, mbledhja e përbashkët në Tiranë

  • Koferenca e Federatës së Shoqatave Shqiptare në Greqi

  • PREZANTIM LIBRI NE DETROIT

  • album2