Suedia riforcon kontrollet në kufi pas atentatit me kamion

Suedia riforcoi kontrollet në kufi pas atentatit me kamion që shkaktoi katër të vdekur dhe 15 të plagosur në qendër të Stokholmit, deklaroi kryeministri suedez, Stefan Lofven.

“Kam vendosur të riforcoj kontrollet në kufi”, theksoi Lofven në një konferencë shtypi në selinë e qeverisë ndërkohë që policia theksoi se ishte në kërkim të shoferit të kamionit që shkaktoi katër të vdekur dhe 15 të plagosur duke hyrë mea turmës me kamion.

08 Prill 2017

Dy të vdekur nga tërmeti në Itali

Një tërmet prej 4 shkallësh goditi të hënën në mbrëmje ishullin turistik italian Ischia, jo larg brigjeve të Napolit, duke vrarë të paktën dy persona dhe duke plagosur 25 të tjerë.

FOTO GALERI


  • Organizata e emigrantëve “Arogji-Përkrahja”në 3 vjetorin e krijimit

  • SHQIPËRI-FRANCË: 1-0

  • “Vatra Labe” nderon mikun e shqiptarëve, shkrimtarin Dinos Kubatis

  • Qarkorja e re: Siguracioni dhe të ardhurat, pikat kyçe për lejet e qëndrimit

  • Shqipëri-Kosovë, mbledhja e përbashkët në Tiranë

  • Koferenca e Federatës së Shoqatave Shqiptare në Greqi

  • PREZANTIM LIBRI NE DETROIT

  • album2