Ministria e Jashtme: Nuk ka asnjë shqiptar të lënduar në sulmin e Stokholmit

Ministria e Punëve të Jashtme të Shqipërisë ka reaguar ndaj sulmit terrorist në Stokholm.

Sipas Ministrisë së Punëve të Jashtme, nuk ka asnjë shtetas shqiptar të raportuar si të lënduar nga ky sulm.

Në deklaratë shprehet indinjata për këtë sulm ndaj popullit suedez.

“Ministria e Punëve të Jashtme shpreh indinjatën e saj të thellë ndaj aktit terrorist të ndodhur sot në Stokholm, ku gjetën vdekjen tre persona dhe u plagosën shumë të tjerë.

Ministri Bushati u shpreh “i shokuar nga sulmi në Stockholm. Shqipëria shpreh solidaritetin e saj të plotë me Suedinë. Ngushëllime familjeve të viktimave”. Shqipëria qëndron me vendosmëri përkrah vendeve mike dhe aleate në luftë kundër terrorizmit. Ambasada e Shqipërisë në Stokholm po e ndjek situatën në vijimësi dhe nga informacionet e deritanishme nuk rezulton të ketë shtetas shqiptarë të lënduar”, thuhet në deklaratën për mediat.

08 Prill 2017

Macron kërkon reforma kushtetuese

PARIS, /ATSH-ANSA/ – Reforma kushtetuese në Francë, e kërkuar nga presidenti i vendit, Emmanuel Macron, ka filluar të marrë formë.

FOTO GALERI


  • Organizata e emigrantëve “Arogji-Përkrahja”në 3 vjetorin e krijimit

  • SHQIPËRI-FRANCË: 1-0

  • “Vatra Labe” nderon mikun e shqiptarëve, shkrimtarin Dinos Kubatis

  • Qarkorja e re: Siguracioni dhe të ardhurat, pikat kyçe për lejet e qëndrimit

  • Shqipëri-Kosovë, mbledhja e përbashkët në Tiranë

  • Koferenca e Federatës së Shoqatave Shqiptare në Greqi

  • PREZANTIM LIBRI NE DETROIT

  • album2