Ancelotti: Dua një finale Bayern Munich-Real Madrid…

Pas eliminimit te Arsenalit ne 1/8 e finaleve te Liges se Kampioneve, trajneri i Bayern Munich, Carlo Ancelotti, ka shprehur nje deshire te vogel per Bayernin e tij: te ndeshet me Real Madridin ne finalen e Cardiff-it.

Kjo eshte konfirmuar nga tekniku italian pas triumfit 5-1 te bavarezeve, rezultat “fotokopje” i ndeshjes së kthimit ne Emirates Stadium.

I pyetur nese deshiron te takoje ish-skuadren e tij ne cerekfinale, tekniku italian u pergjigj: “Jo, jo ne çerekfinale. Real Madridi me pelqen ta shoh ne finalen e Cardiff-it”.

10 Mars 2017

Macron kërkon reforma kushtetuese

PARIS, /ATSH-ANSA/ – Reforma kushtetuese në Francë, e kërkuar nga presidenti i vendit, Emmanuel Macron, ka filluar të marrë formë.

FOTO GALERI


  • Organizata e emigrantëve “Arogji-Përkrahja”në 3 vjetorin e krijimit

  • SHQIPËRI-FRANCË: 1-0

  • “Vatra Labe” nderon mikun e shqiptarëve, shkrimtarin Dinos Kubatis

  • Qarkorja e re: Siguracioni dhe të ardhurat, pikat kyçe për lejet e qëndrimit

  • Shqipëri-Kosovë, mbledhja e përbashkët në Tiranë

  • Koferenca e Federatës së Shoqatave Shqiptare në Greqi

  • PREZANTIM LIBRI NE DETROIT

  • album2