Cristiano Ronaldo shpallet Lojtari i Vitit 2016

TRIBUNA
Cristiano Ronaldo, i shoqëruar nga e dashura e tij Georgina Rodriguez (majtas), djali i tij Cristino Ronaldo jr, dhe e motra Elma Aveiro, pas marrjes së çmimit të FIFA-s.

Cristiano Ronaldo është futbollisti më i mirë i vitit 2016.

Ylli i Real Madridit dhe Portugalisë ka fituar çmimin për futbollistin më të mirë të ndarë për herë të parë nga FIFA, ndaras nga “France Football”.

Ronaldo në vitin 2016 shijoi sukses të jashtëzakonshëm, duke fituar Ligën e Kampionëve me Real Madridin dhe Kampionatin Evropian me Portugalinë.

Në listën e ngushtë të nominimeve Ronaldo mposhti Antoine Griezmannin e Atletico Madridit dhe Lionel Messin e Barcelonës.

10 Janar 2017

Macron kërkon reforma kushtetuese

PARIS, /ATSH-ANSA/ – Reforma kushtetuese në Francë, e kërkuar nga presidenti i vendit, Emmanuel Macron, ka filluar të marrë formë.

FOTO GALERI


  • Organizata e emigrantëve “Arogji-Përkrahja”në 3 vjetorin e krijimit

  • SHQIPËRI-FRANCË: 1-0

  • “Vatra Labe” nderon mikun e shqiptarëve, shkrimtarin Dinos Kubatis

  • Qarkorja e re: Siguracioni dhe të ardhurat, pikat kyçe për lejet e qëndrimit

  • Shqipëri-Kosovë, mbledhja e përbashkët në Tiranë

  • Koferenca e Federatës së Shoqatave Shqiptare në Greqi

  • PREZANTIM LIBRI NE DETROIT

  • album2