Champions League, starton sezoni i ri

TRIBUNA

Të martën, më 13 shtator, starton sezoni i ri i Ligës së Kampionëve, veprimtarisë më prestigjoze futbollistike në Europë, që merr mbi vete interesimin e gjithë sportdashësve të botës. Java e parë, që zhvillohet të martën dhe të mërkurën, nuk përfshin “superndeshje”, por gjithsesi, spektakli që ofron Champions League, është gjithmonë impresionues.

Kujtojmë se nga 32 ekipet që fillojnë betejën e sivjetme, në fund do të mbeten vetëm dy që do të pretendojnë kupën, në finalen që do të luhet në National Stadium, në Kardif të Uellsit, më 3 qershor 2017.

Më poshtë vijon programi i ndeshjeve të javës së parë, mbremëjet e 13 dhe 14 shtatorit.E martë, 13 shtator:

Grupi A

(20.45) Paris SG (FRA) – Arsenal (ANG)

FC Bazel (ZVI) – Ludogorets (BULL)Grupi B

(20.45) Dinamo Kiev (UKR) – Napoli (ITA)

Benfica Lisbonne (POR) – Besiktas (TUR)Grupi C

(20.45) FC Barcelona (SPA) – Celtic (SKO)

Manchester City (ANG) – Mönchengladbach (GJER)Grupi D

(20.5) Bayern Munich (GJER) – FC Rostov (RUS)

PSV Eindhoven (HOL) – Atletico Madrid (SPA)E mërkurë, 14 shtator:

Grupi E

(20.45) Bayer Leverkusen (GJER) – CSKA Moska (RUS)

Tottenham (ANG) – AS Monaco (FRA)Grupi F

(20.45) Real Madrid (SPA) – Sporting Portugal (POR)

Legia Varshava (POL) – Borussia Dortmund (GJER)Grupi G

(20.45) Club Bruges (BEL) – Leicester (ANG)

FC Porto (POR) – FC Copenhague (DAN)Grupi H

(20.45) Lyon (FRA) – Dinamo Zagreb (KRO)

Juventus (ITA) – FC Séville (SPA).

10 Shtator 2016

Macron kërkon reforma kushtetuese

PARIS, /ATSH-ANSA/ – Reforma kushtetuese në Francë, e kërkuar nga presidenti i vendit, Emmanuel Macron, ka filluar të marrë formë.

FOTO GALERI


  • Organizata e emigrantëve “Arogji-Përkrahja”në 3 vjetorin e krijimit

  • SHQIPËRI-FRANCË: 1-0

  • “Vatra Labe” nderon mikun e shqiptarëve, shkrimtarin Dinos Kubatis

  • Qarkorja e re: Siguracioni dhe të ardhurat, pikat kyçe për lejet e qëndrimit

  • Shqipëri-Kosovë, mbledhja e përbashkët në Tiranë

  • Koferenca e Federatës së Shoqatave Shqiptare në Greqi

  • PREZANTIM LIBRI NE DETROIT

  • album2