Griezmann: “Ishim të pafat...”

TRIBUNA

Shënuesi më i mirë i Euro 2016, Antoine Griezmann deklaroi se “I dhamë të gjitha, e donim me të vërtetë këtë fitore, por nuk kishim fatin e kampionit. Kishim rastet, mirëpo kur pëson gol dhjetë minuta para përfundimit, atëherë gjithçka bëhet e komplikuar... Është zhgënjyese, është e merzitshme, por ky është futbolli. Tani duhet të ngrihemi sa më shpejtë që të jetë e mundur dhe të përgatitemi për kupën e botës. Nuk ishte mbrëmja jonë. Kisha disa raste, por asnjë fat. Mund të jemi krenarë për ekipin tonë dhe për ecurinë tonë. Realizuam një turne të mirë. Në nivel personal, kjo ishte humbja e dytë brenda një muaji (humbi edhe finalëen e Champions), por do të përpiqem të rikuperohem fuqishëm”.

Tribuna

11 Korrik 2016

Macron kërkon reforma kushtetuese

PARIS, /ATSH-ANSA/ – Reforma kushtetuese në Francë, e kërkuar nga presidenti i vendit, Emmanuel Macron, ka filluar të marrë formë.

FOTO GALERI


  • Organizata e emigrantëve “Arogji-Përkrahja”në 3 vjetorin e krijimit

  • SHQIPËRI-FRANCË: 1-0

  • “Vatra Labe” nderon mikun e shqiptarëve, shkrimtarin Dinos Kubatis

  • Qarkorja e re: Siguracioni dhe të ardhurat, pikat kyçe për lejet e qëndrimit

  • Shqipëri-Kosovë, mbledhja e përbashkët në Tiranë

  • Koferenca e Federatës së Shoqatave Shqiptare në Greqi

  • PREZANTIM LIBRI NE DETROIT

  • album2