Ekzekutohet “i forti” Jorgos Litsas

Një person i skeduar është ekzekutuar në orët e vona të së enjtes në Agius Anargirus, Athinë. Jorgos Listas, i njohur si një nga “të fortët e natës”, ka humbur jetën pas transportimit në spital.

Lajmet nga Shqipëria për datën 20 prill

Shkarkohet nga detyra prokuroren e Apelit Shkodër, Besa Nikëhasani, pasi sipas tij nuk e ka burimin e ligjshëm të blerjes së dy apartamenteve në Tiranë dhe një në Lezhë, dy garazheve në Tiranë dhe një automjeti.

Vendoset telefon i kuq mes dy Koreve

Dy shtetet koreane instaluan një linjë të kuqe telefonike, për të komunikuar udhëheqësit e tyre, një javë nga një samit mes presidentit koreano-jugor, Moon Jae-in dhe drejtuesit koreano-verior, Kim Jong Un.

Macron kërkon reforma kushtetuese

PARIS, /ATSH-ANSA/ – Reforma kushtetuese në Francë, e kërkuar nga presidenti i vendit, Emmanuel Macron, ka filluar të marrë formë.

FOTO GALERI


  • Organizata e emigrantëve “Arogji-Përkrahja”në 3 vjetorin e krijimit

  • SHQIPËRI-FRANCË: 1-0

  • “Vatra Labe” nderon mikun e shqiptarëve, shkrimtarin Dinos Kubatis

  • Qarkorja e re: Siguracioni dhe të ardhurat, pikat kyçe për lejet e qëndrimit

  • Shqipëri-Kosovë, mbledhja e përbashkët në Tiranë

  • Koferenca e Federatës së Shoqatave Shqiptare në Greqi

  • PREZANTIM LIBRI NE DETROIT

  • album2